Люди.jpg

Кожна людина у нашій країні мріє жити з комфортом. Це поняття включає в себе достатньо багато критеріїв, зокрема, достатній рівень фінансового забезпечення, щоб можна було забезпечити здорове та зручне жяиття для себе та своєї родини; фізичне і психологічне здоров'я; зручні робочі умови і, мабуть, одне з найголовніших - комфортний, архітектурно привабливий, СВІЙ будинок. І для більшості людей важливо, щоб їхній дім був екологічним та енергоефективним.

Енергоефективний будинок - це будинок, параметри огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання якого дозволяють забезпечувати оптимальний внутрішній мікроклімат при низькому енергоспоживанні. Економія енергії в таких будинках може досягати 90%! Річна потреба в опаленні енергоефективного будинку може не перевищувати 15 кВт · год на квадратний метр. Загальне первинне споживання енергії становить не більше 120 кВт · год на 1 м² у рік.

Буд.jpg

Сьогодні в Україні встановлено такі класи енергоефективності будівель у відповідності з ДБН В.2.6-31 «Теплова ізоляція будівель»:

Класефективності.jpeg

Як побудувати такий енергоефективний будинок, в якому буде комфортно жити Вам та Вашій родині, не забуваючи при цьому про енергозбереження?

Ми підготували для Вас декілька практичних порад. Наразі гостро стоїть питання зменшення експлуатаційних витрат на житло, адже ми живемо у час стрімкого зростання цін на електрику і газ. Втрати теплової енергії з квадратного метра (кВт · год / м²) на рік або в опалювальний період є показником енергоефективності об'єкта.

Існує певна класифікація для будівель, що мають високі показники енергоефективності:

- Будинки низького енергоспоживання;

- Будинки ультранизького енергоспоживання;

- Будинки нульових витрат - пасивні будинки (не потребують опалення).

Для того, щоб будинок, який Ви споруджуєте, "задовольнив" у майбутньому всі Ваші потреби, необхідно дотримуватися певного плану дій.

1) кваліфікована та компетентна в цьому питанні людина, має розробити проект, який буде включати в себе усі теплотехнічні розрахунки.

2) подбайте про теплоізоляцію будинку, врахувавши захист від тепловтрат, особливо в області стін, фундаменту, покрівлі та вікон.

3) встановити енергоефективні склопакети з низьким показником теплопередачі.

4) на кутах будівлі, стиках будівельних, облицювальних матеріалів виникають ділянки, що пропускають холод. Необхідно усунути цю проблему.

5) потрібна повна герметизація будівлі.

6) споруда має орієнтуватися на південь.


Це важливо

Корисні посилання для створення енергоефективного будинку

Дещо про енергоаудит