Techno.jpeg

Інтегровані комунікації

Що стосується комунікацій, то в більшості випадків дані збираються не по прямому мережевому, а по модемному з'єднанню. Інтегровані комунікації дозволяють керування у реальному часі, обмін даними для оптимізаці надійності, ефективності використання активів та безпеки.

Датчики та вимірювачі

Технології включають в себе:

- передові мікропроцесорні системи моніторингу та вимірювання (розумні лічильники) і обладнання зчитування даних з лічильників; Lichil.jpeg

- системи розподіленого моніторингу -динамічної оцінки ліній; Monit.jpeg

- системи вимірювання/аналізу електромагнітних параметрів (електромагнітний підпис);

- системи вимірювання часу споживання та ціноутворення у реальному часі, передові перемикачі і кабелі, радіотехнології зворотного розсіювання і цифрові захисні реле.

Розумні лічильники

Аналогові механічні лічильники часто можуть бути замінені на такі, які записують споживання у реальному часі - цифрові. Це називається передовою вимірювальною інфраструктурою, яка може надати канал зв’язку між електростанціями з однієї сторони і кінцевими споживачами (включаючи розумні розетки, водонагрівачі та термостати) у домогосподарствах і виробництвах з іншої.

Вимірювачі фаз

Вимірювачі фаз - це високошвидкісні датчики, розподілені по мережі передачі, використовуються для моніторингу стану енергосистеми. Вони можуть проводити вимірювання до 30 разів на секунду, що значно швидше існуючих технологій SCADA (великі, розподілені системи спостереження та керування, які використовуються для спостереження та керування хімічними, фізичними, або транспортними процесами). Вимірювачі фаз представляють магнітуду і фазу змінної напруги у певному місці електромережі.

Phasa.jpeg

Також слід згадати широкомасштабну систему вимірювання, що являє собою мережу вимірювачів фаз, які можуть здійснювати моніторинг у реальному часі на регіональному та національному рівні.

Інші високотехнологічні компоненти

- пристрої гнучкої системи передачі струму;

- постійний струм високої напруги;

- дріт з надпровідників першого і другого роду;

- кабель з високотемпературних надпровідників;

- розподілена генерація і зберігання енергії;

- композитні провідники;

- "інтелектуальні" прилади.

Розподілене керування потоками енергії

На існуючих лініях для керування потоком енергії встановлені спеціальні пристрої. Більш послідовне керування в режимі реального часу забезпечується за рахунок ліній передачі з підтримкою таких пристроїв керування потоком енергії, які більш широко використовують відновлювані джерела енергії. Ця технологія дозволяє більш ефективно зберігати переривчастий потік енергії з відновлюваних джерел для подальшого використання.

Інтелектуальна генерація енергії

Представляє собою концепцію узгодження виробництва електроенергії зі споживанням шляхом використання кількох однакових генераторів, які можуть запускатись, зупинятись і ефективно працювати при обраному навантаженні, незалежно від інших, що робить їх придатними і для покриття базового навантаження, і для вироблення електроенергії на піку споживання. Забезпечення балансування навантаження (забезпечення рівності постачання і попиту) є необхідним для стабільного і надійного постачання електроенергії. Короткочасні відхилення від балансу ведуть до зміни частоти, а більш довгі ведуть до відключень енергії.

Інтелектуальне керування

Три категорії технологій для інтелектуального керування включають: розподілених інтелектуальних агентів (системи керування), інструменти аналітики (програмне забезпечення та швидкодіючі комп’ютери) і операційні застосування (SCADA, автоматизація підстанцій, відповідь на попит тощо). Програмне забезпечення моніторингу і керування стабільністю напруги використовує метод послідовного лінійного програмування щоб достовірно визначити оптимальне рішення для керування.

Scada.gif

Удосконалені інтерфейси і підтримка прийняття рішень

Технології включають технології візуалізації, що зводять велику кількість даних у візуальні формати, що дозволяє легко їх сприймати, програмні системи, які надають численні можливості, коли потрібне втручання оператора, симулятори для тренування персоналу, системи аналізу сценаріїв.