Вітер як альтернативне джерело енергії

Одним із найдавніших відомих способів використання енергії із навколишнього середовища є використання енергії вітру.

Вітер – це потік повітря, який швидко рухається паралельно до поверхні Землі. Як джерело енергії вітер є непрямою формою сонячної енергії, і тому належить до відновлюваних джерел енергії(ті джерела, які у масштабі потреб людства можна вважати невичерпними). Енергія вітру,Новоазовська ВЕС, Донецька область, Україна.jpg

Переваги використання вітру

Фахівці розглядають як одне із найперспективніших джерел енергії, яке здатне замінити не лише традиційні джерела, а й ядерну енергетику. Чому? Відповідь на це питання дуже проста, адже вироблення електроенергії з вітру має низку переваг, серед яких:

• практична невичерпність, оскільки вітер не потрібно видобувати, купувати і транспортувати;

• екологічно чисте виробництво без шкідливих відходів;

• доступність;

• економія дефіцитного дорогого палива.

Тому на сьогоднішній день альтернативна енергетика з використанням нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії (НВДЕ), до якої відносять і вітроенергетику, поступово набирає обертів і, безумовно, стає одним із базових напрямів розвитку технологій у світі. Вона є важливою складовою нового постіндустріального технологічного укладу. Вітроенергетика— галузь відновлюваної енергетики, яка спеціалізується на використанні кінетичної енергії вітру. У вітроенергетичному секторі на даний час працюють біля 70 країн світу (1). Серед країн з найбільшими потужностями вітроенергетики – Німеччина, США, Іспанія, Індія, Китай, Данія. Вітроенергетика є найбільш розвиненим видом нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії (НВДЕ) в Україні. Україна має власні розробки вітроенергетичних установок (ВЕУ) та власне промислове виробництво, є і ліцензійні ВЕУ.

References

1. Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії і Україні у світлі нових європейських ініціатив


Корисно знати

Кращі технології

Ситуація в Україні

Часті питання та короткі інструкції

Цікава інформація