Відходи — будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності та не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення (ст.1 Закону про Відходи). Відходи також є об'єктом права власності (ст.8 Закону про Відходи). Право власності на відходи може переходити від однієї особи до іншої.

Відходи.jpg

Винятком із зазначеної категорії речовин є газоподібні речовини, що викидаються безпосередньо у повітря, наприклад, діоксиди вуглецю та азоту, аерозольні димові часточки, а також речовини, в основному розчинні, що скидаються із стічними водами у водні об'єкти (крім тих, які акумулюються і підлягають вивезенню у спеціально відведені місця).(1)

Побутові відходи— тип відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті).(2)


Види

• тверді побутові відходи (ТПВ)

До твердих побутових відходів відносять картон, газетний, пакувальний або споживчий папір, всіляку тару (дерев'яна, скляна, металева); предмети та вироби з дерева, металу, шкіри, скла, пластмаси, текстилю та інших матеріалів, що вийшли з ужитку або втратили споживчі властивості; зламані або застарілі побутові прилади, - сміття, а також сільськогосподарські та комунальні харчові відходи.

• рідкі побутові відходи (стічні води, фекалії)

У загальному обсязі побутових відходів міститься 10,3 — 26,4% паперу, 20 — 40 — харчових відходів, 0,75 — 3,7 — деревини, 0,2 — 8 — текстилю, 1 — 5,8 — металів, 1,1 — 9 — скла, 0,6 — 6 — полімерних відходів та інших речовин.

References

1. Відходи (Вікіпедія)

2. Побутові відходи (Вікіпедія)


Корисно знати

Переробка побутових відходів

Правове регулювання

Цікаві посилання